Zamknij [X]

MPEC podsumowuje sezon grzewczy i ma dobrą wiadomość dla mieszkańców

2018-06-13 19:05:43, Maciej Kowalczyk

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Jacek Kuźniewicz podsumował miniony sezon grzewczy oraz omówił planowane działania spółki. Zapewnił również, że w te wakacje nie będzie wyłączeń ciepłej wody.

Rada Nadzorcza spółki przyjęła wyniki finansowe i sprawozdanie finansowe Zarządu za miniony rok. Tym samym wystąpiła do prezydenta Włocławka o udzielenie absolutorium za realizację roku obrachunkowego.

Sezon grzewczy zakończył się wcześniej, co bez wątpienia ma swoje odzwierciedlenie w sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa, ale mimo wszystko rok grzewczy odbył się bez przeszkód i zbędnych awarii. Działalność spółki została również doceniona w dodatku branżowym Gazety Prawnej, gdzie spółka zajęła w rankingu firm ciepłowniczych 10 miejsce w kraju i drugie w województwie kujawsko-pomorskim. M.in. inwestycja w rozbudowę sieci ciepłowniczej na os. Michelin przyczyniła się również do rekordowej liczby przyłączeń nowych odbiorców.

Firma wypracowuje zyski. Założyliśmy sobie, przygotowując się do roku 2017, że będą one raczej symboliczne. Udało się wypracować  prawie 1,8 mln netto – jak mówi prezes MPEC Jacek Kuźniewicz. Zyski wypracowujemy po to, aby w ryzach trzymać ceny ciepła w mieście – jak dodaje.

Odniesiono się przy tym do cen paliwa na rynku oraz do planowanych inwestycji, które są niezbędne do dalszego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Przed pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej kolejne wyzwania w,  tym realizacja inwestycji dostosowawczej źródła ciepła do dyrektyw unijnych. Wartość inwestycji to około 57 mln zł, z czego pierwszy etap, na który już ruszyły przetargi obejmuje około 15 mln zł.

Więcej o działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w materiale wideo.

Komentarze (1)


Klient (2018-06-14 09:50:47) Zgłoś do moderacji
"Zyski wypracowujemy po to, aby w ryzach trzymać ceny ciepła w mieście" ..... a zyski biorą się z wysokich cen ciepła niestety :-) albo ograniczania kosztów i mam nadzieję, że ta druga kwestia tu decyduje.

Dodaj swój komentarz