Zamknij [X]

Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel gościł we Włocławku

2018-05-28 16:39:16, Maciej Kowalczyk

W poniedziałek odbyła się konferencja naukowa, której głównymi adresatami byli rolnicy. Gościm specjalnym spotkania był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz ks. bp Wiesław Mering.

Spotkanie odbył się pod nazwą - Instytucje wspierające polskie rolnictwo. Rola programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lat 2014-2020 we wdrażaniu innowacyjnych technologii na polskiej wsi, z uwzględnieniem zadań doradztwa rolniczego. Jego organizatorem byłoWydawnictwo Duszpasterstwa Rolników, będące wydawcą portalu internetowego kalendarzrolnikow.pl. To nowy portal skierowany do rolników i osób związanych z polską wsią.

W ramach spotkania rozmawiano o rozwoju rolnictwa, oraz o możliwościach pozyskania środków. Ekspertami były osoby związane z tematem rozwoju obszarów wiejskich.

Jak powiedział minister Krzysztof Jurgiel – tylko inwestycje mogą powiększyć konkurencyjność naszych produktów rolno-spożywczych, i właśnie te produkty będą konkurencyjne na rynkach światowych i europejskich.

Odniósł się przy tym do czterech filarów zawartych w pakcie dla obszarów wiejskich, w tym opłacalności produkcji rolnej, jakości życia na obszarach wiejskich, gospodarki i sprawnej administracji.

Rolnictwo zawsze było najtrudniejszym działem produkcji – jak mówi senator Józef Łyczak. Jak sam przyznaje obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w dziale trzody chlewnej, ze względu na rynek chiński.

Poniżej publikujemy relację z konferencji.

Fotorelacje


Komentarze (2)


ja (2018-05-28 18:32:06) Zgłoś do moderacji
czy ten człowiek kiedyś się obudzi?
colorado (2018-05-29 08:23:41) Zgłoś do moderacji
no tak we Włocławku , konferencja rolnicza ,jeszcze sporo zostało do zaorania , do tego specjalista biskup , spec od wszystkiego ,pytanie ile biskup wziął za udział w konferencji tak zwanej ,wydaje mi się że jakiś duchowny to sprawami kościoła powinien się zająć a nie rolnictwem

Dodaj swój komentarz