ANWIL zaprasza - 15 maja spędź czas z rodziną!

2018-05-15 10:16:28, Maciej Kowalczyk

ANWIL po raz kolejny włączy się w akcję społeczną „Dwie godziny dla rodziny”, organizowaną w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny, który przypada 15 maja. Inicjator wydarzenia – Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania – zachęca firmy, aby tego dnia pozwoliły pracownikom skończyć pracę o dwie godziny wcześniej, aby czas ten mogli poświęcić swoim najbliższym.

Z badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju wynika, że statystyczny Polak poświęca na pracę aż 1929 godzin rocznie. Mamy coraz mniej czasu dla bliskich, i dlatego warto wykorzystać każdą chwilę na bycie razem. Jednym z przedsięwzięć, którego celem jest zachęcania Polaków do spędzania czasu w gronie rodzinnym, jest akcja „Dwie godziny dla rodziny”, którą od 2012 roku organizuje Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania.

Projekt ten jest bardzo ceniony przez pracowników, czego dowodem jest m.in. fakt, że został on wskazany przez nich w sondzie „Great Place to Work 2017”, przeprowadzonej w firmach
i korporacjach, jako jeden z najważniejszych czynników tworzących klimat dobrego miejsca pracy.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Gry i zabawy pokoleniowe”. Zabawa ma bowiem moc więziotwórczą, umożliwia rozładowywanie napięć, a nawet rozwiązywanie problemów.

Udział ANWILU w akcji „Dwie godziny dla rodziny” jest zgodny ze strategią budowania kultury organizacyjnej opartej na wartościach, obowiązujących w Grupie ORLEN. Dlatego 15 maja włocławska spółka umożliwi pracownikom wcześniejsze zakończenie pracy i spędzenie czasu z najbliższymi.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz