Zamknij X

VII Turniej szachów szybkich w Kowalu

2018-05-05 08:34:11, Maciej Kowalczyk

Tradycyjnie 1 maja w mieście Kowalu odbył się VII Turniej szachów szybkich im. Króla Kazimierza Wielkiego. W Turnieju Młodzieżowym wystartowało 20 zawodniczek i zawodników z Kowala, Włocławka, Świecia i Kłodzka.

Zwyciężył Szymon Lewandowski z SP w Kowalu 6 pkt. z 7 rund przed Krzysztofem Śliwą z "WKSZ-1938" 5,5 pkt. i Adamem Lewandowskim z SP Kowal 5 pkt. Najlepszą dzieczynką była Natalia Kapuścińska z Włocławka. Zwycięzcy otrzymali puchary, książki szachowe, a wszyscy uczestnicy gadżety i piękne dyplomy. Zawody sprawnie prowadzili asystenci Wiesław i Krzysztof Matusiakowie.

W Turnieju głównym wystartowało 64 uczestników z Kowala, Włocławka, Płocka, Konina, Świecia, Kutna, Torunia, Bydgoszczy, Nowego Miasta Lubawskiego, Sierpca, Inowrocławia, Lipna, Wielgiego, Kąkowej Woli, Gąbina i Popowa. Grano tempem 12 min. i 5 sek za ruch dla każdego zawodnika na partię. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund.

Zwyciężył mistrz międzynarodowy Krzysztof Żołnierowicz z "Gambitu Świecie mający 7,5 pkt. przed Mirosławem Gawrońskim z "ASA" Płock zdobywcy 7 pkt., Krzysztofem Szadkowskim z "Hetmana" Konin 7 pkt, mistrzem Krystianem Jędryczką z "ASA" Płock 7 pkt, Jackiem Kwitkowskim z "OSiR Pozkal Inowrocław" 6,5 pkt. oraz dwoma zawodnikami "WKSz-1938" : Jerzym Garbowskim 6,5 pkt; Krzysztofem Kulińskim 6,5 pkt. ; Markiem Szubskim z Włocławka 6 pkt.; Janem Szymańskim z Sierpca 6 pkt. i Stanisławem Stępniakiem z "WKSZ-1938" mającym 6 pkt.

Najlepszą zawodniczką została Zuzanna Borkowska z EMDEKU Bydgoszcz 6.pkt., najlepszym juniorem Mateusz Dziodko z Nowego Miasta Lubawskiego 5 pkt. a najlepszym zawodnikiem z miasta narodzin Króla Kazimierza Wielkiego - Marcin Matusiak 5,5 pkt.
Najmłodszą uczestniczką została Wiktoria Dziodko z Nowego Miasta Lubawskiego.

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, puchary i dyplomy. Zawody były wzorowo zorganizowane w czym zasługa rodziny Matusiaków z Kowala oraz pań z Urzędu Miasta : Grażyny, Edyty i Jolanty, które na Festynie były Damami Dworu Króla !!!

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz