Trzy dni Majówki na drogach

2018-04-30 14:31:34, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci od piątku (27.04.18) do niedzieli (29.04.18) na drogach powiatu i miasta akcję „Bezpieczny weekend majowy”. Przez pierwsze trzy dni działań odnotowano 2 wypadki drogowe z 2 osobami rannymi, 22 kolizje oraz zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących. To nie koniec działań mundurowych, którzy będą dbać o bezpieczeństwo do niedzieli (06.05.18).

Wyjazdy majówkowe poza miejsce zamieszkania, do znajomych, rodziny, na wypoczynek, to wzmożony ruch na drogach miasta i powiatu. Podczas trwających od piątku (27.04.18) działań „Bezpieczny weekend majówkowy” włocławscy policjanci odnotowali dwa wypadku, w których 2 osoby zostały ranne oraz 22 kolizje drogowe.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek (27.04.) w godzinach rannych w miejscowości Kaliska ( gm. Lubień Kujawski). Z wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni kierujący pojazdem renault uderzył w pieszego idącego w tym samym kierunku prawą stroną jezdni. 76-letni pieszy został przewieziony z obrażeniami do szpitala we Włocławku. Kierowca był trzeźwy.

Natomiast do drugiego wypadku doszło w sobotę (28.04.) po godzinie 21 na skrzyżowaniu Al. F. Chopina z ulicą K. Górskiego we Włocławku. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem marki suzuki jadąc od centrum Włocławka wykonywał manewr skrętu w lewo w ulicę Górskiego i doprowadził do zderzenia z pojazdem volvo jadącym w stronę centrum. W wyniku zdarzenia 45-letni motocyklista z obrażeniami został zabrany do szpitala. 21-letni kierujący volvo był trzeźwy, natomiast od motocyklisty ze względu na stan zdrowia pobrano krew. Dokładne okoliczności i przebieg wypadków wyjaśnią prowadzone postepowania pod nadzorem prokuratora.  

Środowisko miłośników motocykli apeluje do wszystkich o oddanie krwi. Każdy może oddać każdą grupę krwi.
Dane:
Krew z przeznaczeniem dla: Marcin Hęś
Oddział Instensywnej Terapii
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wlocławku

Podczas tych trzech dni działań mundurowi przeprowadzili 500 kontroli drogowych, z czego w 138 przypadkach ukarali kierujących mandatami karnymi. Głównymi grzechami na drodze były prędkość, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz wykroczenia wobec pieszych. Policjanci przeprowadzili 1459 kontroli stanu trzeźwości i w 2 przypadkach uniemożliwili dalszą jazdę osobom, które prowadziły w stanie nietrzeźwości. W jednym przypadku do zatrzymania przyczynił się świadek, który jadąc autostradą A-1 w piątek (27.04.18), poinformował o dziwnych manewrach kierującego pojazdem renault poruszającego się w kierunku Łodzi, który właśnie zjechał na MOP w Szewie (gm. Lubień Kujawski). Po dotarciu na miejsce mundurowych, okazało się że 32-letni kierujący odmówił badania stanu trzeźwości. Tłumaczył, że zjechał na miejsce odpoczynku i tutaj dopiero spożył alkohol. Od mężczyzny pobrano krew do badania i od jej wyników będzie zależało czy 32-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Natomiast w sobotę (28.04.18) po północy policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli przy ulicy Piekarskiej we Włocławku kierującego motorowerem, którego styl jazdy mógł wskazywać, że jedzie pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 19-latek miał prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. W obu przypadkach kierującym za jazdę w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym po drodze publicznej może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.      

To nie koniec działań włocławskich policjantów w długi majowy weekend, gdyż akcja potrwa jeszcze przez najbliższe siedem dni i zakończy się w niedzielę  (06.05.18). Dlatego apelujemy o rozsądek na drodze i dostosowanie swoich umiejętności do panujących warunków.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz