Zamknij X

Do 30 kwietnia trwa nabór wniosków do Nagród Kulturalnych Prezydenta Włocławka

2018-04-27 10:13:43, Maciej Kowalczyk

Urząd Miasta Włocławka prowadzi nabór wniosków do Nagród Prezydenta Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. To najbardziej prestiżowe nagrody, przyznawane osobom, które wyróżniają się swoją twórczością artystyczną oraz posiadają znaczne zasługi dla upowszechniania i ochrony kultury we Włocławku.

Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach. 

Pierwsza dedykowana jest twórcom za osiągnięcia w dziedzinie: literatury, plastyki, muzyki, teatru i filmu oraz tańca. Druga kategoria to wydarzenie-organizator wydarzenia, imprezy lub cyklu imprez, które miały szczególne znaczenie dla kultury Włocławka. Trzecia kategoria to Debiut Roku – ta nagroda trafi do osoby, która zadebiutowała w poprzednim roku, wyróżniając się swoją działalnością.

Przed uroczystym przyznaniem Nagród, zbierze się specjalnie powołana Kapituła, którą tworzą m.in:  przedstawiciele Prezydenta Miasta, przedstawiciele Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Włocławek, dyrektorzy instytucji kultury. Wręczenie Nagród nastąpi w maju podczas uroczystości z okazji włocławskiego Święta Kultury.

Kandydatów do Nagród w 2018 r. mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani za pomocą formularza (do pobrania na stronie:  http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/55/dokumenty-do-pobrania ), który do dnia 30 kwietnia należy dostarczyć osobiście lub przesłać do Urzędu Miasta Włocławek - Referatu Kultury i Promocji w Wydziale Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej, ul. Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek (decyduje data stempla pocztowego).

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz