Kto będzie walczyć o prezydenturę? Komentarze dot. kandydata SLD

2018-04-24 09:14:59, Maciej Kowalczyk

Wśród kandydatów na objęcie funkcji prezydenta na razie oficjalnie wiadomo o reprezentancie SLD Krzysztofie Kukuckim. W wyborach zamierza startować również obecny prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. Kandydata ze strony PiS mamy poznać na przełomie kwietnia i maja.

W sobotę podczas konwencji wyborczej Sojuszu Lewicy Demokratycznej ogłoszono kandydata na prezydenta Włocławka Krzysztofa Kukuckiego. Wśród komentarzy przedstawicieli pojawiły się te dotyczące młodości ale jednocześnie doświadczenia samorządowego Krzysztofa Kukuckiego, które bez wątpienia są jego atutami. On sam będzie kandydował pod hasłem – Lepszy Włocławek.

Do pierwszej oficjalnej kandydatury odniósł się radny PiS Janusz Dębczyński – SLD wystawiło tego, kogo wystawiło. Widocznie SLD nie miało lepszego kandydata – jak mówi.
Dodaje również, że szanse Krzysztofa Kukuckiego ocenia negatywnie - SLD tyle lat rządziło, że pora na większe zmiany – jak mówi Dębczyński.

Janusz Dębczyński zapowiedział również, że Prawo i Sprawiedliwość ogłosi oficjalnie swojego kandydata w najbliższym czasie, tj. być może na przełomie kwietnia i maja.

W wyborach o najwyższy urząd w mieście, zamierza walczyć również obecny prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Nie mogę zakończyć swojej pracy w połowie, dlatego będę kandydował jak mówi prezydent Marek Wojtkowski. Dodaje również, że – mamy przed sobą trudną kampanię, ale myślę, że nawet będąc kandydatami różnych partii jesteśmy w stanie działać w imię dobra wspólnego.

Oficjalnie kandydatura jeszcze nie została ogłoszona, a obecnie mają trwać prace nad przygotowaniem założeń do programu dla Włocławka.

Obecny prezydent Włocławka Marek Wojtkowski pozytywnie ocenia współpracę z SLD i nie zamierza jej kończyć.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz