Zamknij [X]

SATFILM o nieuczciwych działaniach konkurencji i bezpieczeństwie

2018-04-14 11:06:23, Maciej Kowalczyk

W piątek odbyła się konferencja prasowa w siedzibie firmy Satfilm dotycząca nieuczciwych praktyk, które stosują konkurencyjne firmy. Ponadto odniesiono się do sygnałów o podszywaniu się obcych osób pod pracowników Satfilm.

Sprawa dotyczy jednego z ogólnopolskich operatorów komunikacyjnych, który wykorzystując infrastrukturę Satfilm-u, reklamuje własne usługi. Dotyczy to reklam naklejanych na skrzynki instalacyjne oraz pozostałe elementy techniczne.

Nie pozostaje nam nic innego w tej sytuacji, jak wystąpić na drogę prawną – jak mówi Artur Witwicki z firmy Satfilm. Szczególne niebezpieczeństwo powoduje również podszywanie się pod pracowników firmy Satfilm – jak dodaje.

Okazuje się bowiem, że w celu wejścia do budynku przez osoby nieuprawnione, podają się oni często za pracowników Satfilm-u. Pamiętajmy że pracownicy firmy mają zawsze ubranie robocze z oznaczeniami Satfilm oraz identyfikator. Ponadto możemy sprawdzić tożsamość osoby wchodząc w zdjęcia pracowników na stronie internetowej www.safilm.pl lub dzwoniąc do siedziby firmy.

Przy okazji konferencji prasowej odniesiono się również o nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które umożliwiają przesył danych z dużymi prędkościami z wykorzystaniem kabli koncentrycznych, które są najczęściej stosowanym typem instalacji. Satfilm może poszczycić się również pierwszym miejscem w województwie kujawsko-pomorskim (wg. speedtest.pl), w prędkości dostarczanego internetu.

Warto dodać, że obecnie trwa wymiana modemów z mieszkaniach abonentów na najnowocześniejsze urządzenia umożliwiające większe wykorzystanie łącza.

Poniżej publikujemy zapis wideo z konferencji prasowej.

Komentarze (7)


Lukasz (2018-04-14 19:54:56) Zgłoś do moderacji
Heh, a oni sa uczciwi. Jaki polecacie internet i Tv i telefon we Wlocku bo Sat-Film nie daje rady. Dzwonie z UK do PL i z rodzicami nie moge spokojnie na Skype porozmawiac! Skandal.... Czy Orange daje rade jako pakiet???
Użytkownik satfilmu (2018-04-16 07:47:11) Zgłoś do moderacji
Satfilm boi się konkurencji i dlatego robią takie akcje bo widzę że jest konkurencja z lepszymi możliwościami technicznymi posiadam Internet satfilmie do 300 mbit A maks to tylko 80 120mbit rewelacja dlatego satfilmowi dziękuję i uciekam do konkurencji Oferuje lepszy Internet i telewizja
Anonimowy (2018-04-16 09:28:46) Zgłoś do moderacji
"Uczciwa konkurencja" dlaczego na Południu nadal nie ma dostępu do internetu po światłowodach, tak jak na innych osiedlach
Rychu (2018-04-16 12:00:30) Zgłoś do moderacji
Do użytkownika satfilmu- uciekaj czym prędzej - dopiero doznasz cudu . Pingi zazwyczaj powyżej setki . Swoje ganicie cudze chwalicie . Ja właśnie przeszedłem od tej upragnionej konkurencji do satfilmu . Tam to jest dopiero kanał .
krzys19641 (2018-04-16 16:55:36) Zgłoś do moderacji
Monopolista o nazwie "SAT-FILM" mówi o nie uczciwych działaniach ze strony konkurencji samemu stosując dragońskie metody utrzymania w ryzach klienta. Dość Waszego łódzkiego panoszenia się na Kujawach. Wynocha na swoje.
adam (2018-04-16 18:06:02) Zgłoś do moderacji
Nareście mamy konkurencję.Koniec monopolu i dyktatu ofert i cen.
internauta (2018-04-16 20:01:22) Zgłoś do moderacji
Nie wiem o co chodzi osobom, którym przeszkadza Satfilm. U mnie śmiga pięknie.

Dodaj swój komentarz