Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu Młodzików - Solec Kujawski

2018-04-10 13:03:53, Q4.pl

W minioną sobotę młodzi badmintoniści UKS " START " Smólnik brali udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Badmintonie, które odbyły się w tym roku w Solcu Kujawskim.

Dziesięcioosobowa reprezentacja, którą stanowią, co warto podkreślić uczniowie jednej szkoły zdobyła, aż sześć medali.

Julia Murarska - brąz w grze pojedynczej dziewcząt

Mikołaj Świderski - brąz w grze pojedynczej chłopców

Lidia Figiel i Julia Mularska - brąz w grze podwójnej dziewcząt

Michał Ledzion i Tomasz Augustyniak - brąz w grze podwójnej chłopców

Anita Wąsowska i Jakub Krzeszewski - brąz w grze mieszanej

Maria Lewandowska i Michał Ledzion - brąz w grze mieszanej

Ozdobą turnieju był mecz Mikołaja Świderskiego o trzecie miejsce, który po trzysetowym trwającym 51 minut pojedynku pokonał Karola Bartosz ( 36 miejsce w rankingu PZBad ) z MLKS Solec Kujawski  ( 21-16 27-29 23-21 )

Sześć medali plus miejsca V-VIII zajmowane przez pozostałych zawodników złożyły się na doskonałą, bo trzecią pozycję z klasyfikacji drużynowej mistrzostw. Swoje punkty dołożyli: Maria Lewandowska z grze pojedynczej dziewcząt, Lidia Figiel w parze z Mateuszem Nowackim oraz Gabriela Michalska z parze z Mikołajem Świderskim w grze mieszanej.

W sumie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zawodnicy UKS " START " Smólnik zdobyli, aż 9 punktów dla klubu i gminy Włocławek w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży". W turnieju uczestniczyły kluby z Gdańska, Gdyni, Słupska, Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Bytowa, Helu, Miastka. Do zawodów uczniów przygotowali: Joanna Jamka - Wąsowska i Andrzej Kłódkowski.