Rajd rowerowy pamięci Agnieszki Sobańskiej. Ponad 200 uczestników – wideo i zdjęcia

2018-04-08 09:07:07, Maciej Kowalczyk

W sobotę odbył się rajd rowerowy pamięci Agnieszki Sobańskiej, którego trasa każdego roku prowadzi z Włocławka do Czerniewic. W rajdzie uczestniczyło ponad 200 cyklistów z Włocławka ale nie tylko.

Prowadzeniem i obstawą rajdu rowerowego za każdym razem zajmują się członkowie WKKR Cyklista Włocławek, a dodatkowe zabezpieczenie stanowią pracownicy OSiR, Policjanci, Straż Miejska Straż Pożarna oraz służby spółek miejskich, w tym samochód techniczny Saniko.

W rajdach rowerowych od początku uczestniczy m.in. prezes klubu Cyklista Paweł Grabczewski. Chcemy uczcić pamięć Agnieszki Sobańskiej za to co zrobiła dla włocławian i ruchu turystycznego – jak mówi. Tereny Włocławka i okolicy temu sprzyjają, aby rozkręcać turystykę rowerową – jak dodaje.  

Ciekawe tereny i formę rajdu chwalą również rowerzyści z oddalonego o 70 km Gąbina, którzy we Włocławku gościli już po raz kolejny.

Jak mówi prezes klubu rowerowego z Gąbina Wisław Rybicki – w tym rajdzie uczestniczymy po raz drugi. Poznajemy Kujawy i uważamy, że są bardzo pięknie. Do Włocławka przyjeżdżamy chyba już piąty raz, ze względu na bardzo miłą atmosferę i ciągle odkrywamy coś nowego – jak dodaje.

W rajdzie tradycyjnie uczestniczył również prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, który jak mówi – sam bardzo często jeździ rowerem. Odniósł się przy tym do pięknych terenów Włocławka i okolicy oraz zapowiedział kolejne rajdy rowerowe, w tym m.in. wrześniowy rajd szlakiem rodziny Migdalskich.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz