Zamknij [X]

Preambuły konstytucji RP trafią do szkół. Briefing SLD

2018-04-06 07:53:21, Maciej Kowalczyk

Zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami, SLD przekazało na ręce prezydenta preambuły Konstytucji RP, które mają zostać wyeksponowane we włocławskich szkołach.

Z tej okazji w czwartek odbył się briefing prasowy SLD z udziałem Piotra Kowala oraz Krzysztofa Kukuckiego.

Jak podkreślono na początku spotkania z dziennikarzami – konstytucja została przyjęta przez większość Polaków w referendum i jest efektem porozumień i kompromisów pomiędzy siłami politycznymi. Zdaniem Krzysztofa Kukuckiego – dzisiaj konstytucja bywa łamana, stąd tez działania SLD na terenie całego kraju.

Wniosek o wywieszenie preambuł w szkołach oraz wprowadzenia lekcji o Konstytucji RP wpłynął do prezydenta we wrześniu ubiegłego roku.

Jak powiedział Krzysztof Kukucki – konstytucja jest efektem państwa prawa, które budowano przez ostatnie 30 lat w Polsce. Konstytucja reprezentuje sposób myślenia każdego z naszych obywateli.

Celem przekazania preambuł do szkół jest to, aby młodzi Polacy wiedzieli na czym się opiera nasz kraj i żeby czuli się konstytucją związani. Ubiegłoroczny wniosek do prezydenta Włocławka spotkał się z życzliwością, dlatego w imieniu SLD we Włocławku w czwartek przekazano plakaty do Urzędu Miasta.

Zapis wideo z konferencji prasowej publikujemy poniżej.

Komentarze (1)


Janek (2018-04-06 09:53:13) Zgłoś do moderacji
,,Konstytucja reprezentuje sposób myślenia każdego z naszych obywateli" https://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_w_Polsce_w_1997_roku I mówią to ludzie, których matka partia całe lata słuchała prikazów z Moskwy i w d....e miała konstytucję...

Dodaj swój komentarz