Pewne zwycięstwo Anwilu w Ostrowie Wielkopolskim

2018-03-19 10:38:49, Q4.pl

W kolejnym meczu Energa Basket Ligi Anwil Włocławek zmierzył się w Ostrowie Wielkopolskim z BS Slam Stalą.

Zawodnicy Anwilu, chcąc zrehabilitować się za porażkę w poprzednim meczu, od początku starali się narzucili własne warunki. Po celnych rzutach I.Almeidy i J.Sobina objęli prowadzenie 8:0. Gospodarze jednak nie składali broni i szybko odpowiedzieli zdobywając 6 punktów.
Mecz był wyrównany ale to goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Po pierwszej kwarcie prowadzili oni sześcioma punktami, a po drugiej ośmioma. W kolejnej odsłonach spotkania zawodnikom Stali dwukrotnie udało się zmniejszyć stratę do rywali do dwóch punktów ale nie potrafili oni doprowadzić choćby do remisu. Tym samym Anwil, prowadząc początku do końca, wygrał to spotkanie 83:76.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Anwilu był Ivan Almeida, który zanotował 29 punktów i 4 asysty. W meczu ze Stalą zadebiutował jeden z nowych nabytków Rottweilerów - Jakub Wojciechowski. Środkowy pokazał się z dobrej strony zdobywając 12 punktów, zbiórkę i asystę w ciągu 19 minut spędzonych na parkiecie.

Następne spotkanie podopieczni Igora Milicicia rozegrają już w piątek, 23 marca w Hali Mistrzów. Ich przeciwnikiem będzie, zajmująca 13. miejsce w tabeli drużyna GTK Gliwice.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 76:83 (16:22, 18:20, 20:18, 22:23)