Dzielnicowy i policyjny profilaktyk spotkali się z seniorami

2018-03-15 10:42:10, Maciej Kowalczyk

O tym jak nie paść ofiarą fałszywych „policjantów”, czy „wnuczków” rozmawiali z seniorami mundurowi z włocławskiej komendy. Uczestnicy spotkania poza wieloma cennymi radami otrzymali też kubki z numerami kontaktowymi do dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Wczoraj (14.03.18) policyjny profilaktyk i dzielnicowy spotkali się z seniorami w klubie „Łęg” we Włocławku. Mundurowi przekazali zgromadzonym wiele cennych rad o tym jak unikać zagrożeń, w tym jak nie dać się oszukać fałszywym „wnuczkom”, czy „policjantom”. Przybliżyli seniorom sposoby działania oszustów i przestrzegali przed informowaniem nieznajomych o posiadanych oszczędnościach.
A ponieważ zbliża się Wielkanoc nie mogło również zabraknąć kilku słów o bezpieczeństwie podczas przedświątecznych zakupów. Policjanci przypomnieli jak działają kieszonkowcy i co zrobić, aby nie ułatwiać im zadania. Zwrócili między innymi uwagę na to, by nie nosić większej ilości gotówki w jednym miejscu i pilnować swojej torby, saszetki, zwłaszcza w miejscach zatłoczonych.

Spotkanie było też doskonałą okazją do przybliżenia sylwetki dzielnicowego i wskazania sposobów szybkiego nawiązania kontaktu z policjantem opiekującym się naszym rejonem. Kontakt ten mogą ułatwić kubki z numerami telefonów do kierowników dzielnicowych, które wczoraj policjanci rozdali uczestnikom spotkania.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz