Zamknij [X]

"Nareszcie budżet mamy uchwalony" - komentarze po sesji Rady Miasta

2018-03-13 09:51:20, Q4.pl

12 marca w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku odbyły się obrady XXXIX sesji Rady Miasta Włocławek. Radni procedowali projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu miasta Włocławek na 2018 rok. Po obradach poprosiliśmy uczestników o krótki komentarz.

- Refleksja jest jedna, nareszcie budżet mamy uchwalony i z tego się należy cieszyć. Myślę, że wszyscy powinni wyciągnąć z tego wnioski i naukę na przyszłość – powiedział Prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski.

- Trzeba być przede wszystkim nieustępliwym w tym, żeby zapisać pewne rzeczy i dążyć do tego, aby mogły być zrealizowane – mówi Radny Rady Miasta, Jarosław Chmielewski - Jak widać to, że zapisaliśmy dla mieszkańców pewne poprawki i, że nie ustępowaliśmy prezydentowi sprawiło, że kompromis został osiągnięty.

- Uchwalenie dzisiejszego budżetu okazało się na tyle sukcesem, że wszyscy radni głosowali, czyli warto było rozmawiać, warto było przedstawiać te wszystkie zmiany i poprawki do budżetu, który zgłosiliśmy - powiedział Przewodniczący Rady Miasta, Rafał Sobolewski.

- Dzisiaj odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta – mówi Radna Rady Miasta, Katarzyna Zarębska - Powinna nazywać się sesją nadzywczajnego wstydu dla radnych Prawa i Sprawiedliwości, a także dla radnych Niezależnych, którzy przegłosowali budżet w styczniu, a był to budżet niezgodny przede wszystkim z prawem oraz z zasadą gospodarności.

- Dzisiejsza sesja jest kompromitacją w koalicji Egzotycznej PiSu i przystawek – mówi Radny Rady Miasta, Krzysztof Kukucki - To, że Regionalna Izba Obrachunkowa musiała przywołać niesfornych radnych do porządku, mówić im, że nie wolno łamać przepisów w tym kraju, że trzeba postępować zgodnie z ustawami, szczególnie dla tych radnych, którzy pełnili bardzo ważne funkcje w samorządzie jest wielką kompromitacją.

Poniżej prezentujemy materiał wideo:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz