.Nowoczesna przedstawiła plan rozwoju lokalnej gospodarki

2018-03-09 12:24:03, Q4.pl

W czwartek, 8 marca odbyła się konferencja prasowa .Nowoczesnej

Tematem spotkania była część programu Nowoczesnej Włocławek dotycząca przedsiębiorczości, wsparcia przedsiębiorców i lokalnej gospodarki.

W konferencji udział wzięli: poseł na Sejm RP Paulina Hennig-Kloska, wiceprzewodnicząca Koła Nowoczesna Włocławek Agnieszka Walczak oraz przewodniczący Koła Nowoczesna Włocławek Jakub Girczyc.

Jak powiedziała Paulina Hennig-Kloska sytuacja Włocławka jest specyficzna bo pomimo spadającego bezrobocia w kraju, które według najnowszych danych wynosi poniżej 7%, w naszym mieście utrzymuje się ono na dość wysokim poziomie i wynosi 13%, a w powiecie nawet 20%.
Poseł ostrzegła, że jeśli nie powstaną w mieście nowe, atrakcyjne i dobrze płatne miejsca pracy Włocławek może czekać odpływ mieszkańców do miast oferujących lepsze perspektywy.

Jednym z zadań Nowoczesnej we Włocławku jest, jak powiedział Jakub Girczyc, pobudzenie mieszkańców do tego aby spróbowali utworzyć własne firmy, polepszając tym samym sytuację na rynku pracy dla osób, które tej pracy szukają. W tym celu proponują realizację szkoleń w ramach zasobów własnych UM.

- Według nas bardzo istotną kwestią jest to aby umożliwić potencjalnym przedsiębiorcom pozyskanie wiedzy z zakresu prowadzenia oraz zakładania działalności gospodarczej - powiedział przewodniczący.

Poinformował on równiez, że program Nowoczesnej Włocławek powstał po rozmowach z przedsiębiorcami, którzy wyrazili swoje oczekiwania względem samorządu.

- Chcielibyśmy obniżyć podatek do 18 zł za m2, do 10 zł za m2 w obszarach rewitalizacji oraz obniżyć podatek od nieruchomości o ok. 50% dla firm, które po raz pierwszy prowadzą działalność we Włocławku - powiedziała Agnieszka Walczak.

Ma to na celu wspomaganie małych, średnich i mikro przedsiębiorców w początkowym okresie działalności. Nowoczesna chce również obniżyć podatek o 50% dla firm zajmujących się rozwojem nowoczesnej gospodarki.

Więcej informacji w poniższym materiale wideo.

Komentarze (14)


młody (2018-03-09 13:26:02) Zgłoś do moderacji
Dla tego miasta nie ma już ratunku. Pozostaje tylko wyjazd za pracą
Oberwator (2018-03-09 13:46:25) Zgłoś do moderacji
Grupka ludzi, którzy myśleli że załapią się na pociąg pt. Nowoczesna. Na szczęście okazuje się, że będą mieli problem z progiem wyborczym w skali kraju( parlament ). We Włocławku nie uzyskają mandatu nawet w samorządzie. A nazwisko Girczyc miało już sporo lat na to, aby coś zrobić dla Włocławka. W tym zakresie nie przewiduje się dziedziczenia władzy :D
Maciej (2018-03-10 10:50:45) Zgłoś do moderacji
Wreszcie jakieś konkrety, żeby coś zmienić we Włocławku
Kamila Kucer (2018-03-10 10:51:51) Zgłoś do moderacji
Super chociaż jedna partia mówi konkretami i ma realne plany.
Tadeusz (2018-03-10 12:27:33) Zgłoś do moderacji
Brawo. Czas na młodych i uczciwych. Takich jak przedstawiciele Nowoczesnej w naszym mieście. Powodzenia. Będę na was głosował.
Czesiekpeterusek (2018-03-10 12:34:26) Zgłoś do moderacji
Żeby ruszyć gospodarkę to potrzeba dużych inwestycji i dużych zakładów, wspieranie firemek co zatrudniają 5 osób za najniższą krajową sytuacji nie poprawi. Duże inwestycje może wesprzeć tylko przychylny rzad centralny i władze województwa. Daremne więc tych państwa tyrady...
Rysiek (2018-03-10 20:13:50) Zgłoś do moderacji
No nieźle. Podatawa to pomysł z podatkiem od nieruchomości dla firm. Podatek od nieruchomości na działalność 18 zł/m we Włocławku to szaleństwo. A w centrum to absurdalne ! W dół od Placu Wolności do Wisły powinien być 0! To jedna z podstaw dla ożywienia centrum
Ekonomista (2018-03-11 03:06:24) Zgłoś do moderacji
Jakie bzdury! 90% tych startupow się zamyka!! Kto was uczył ekonomii? Petru? :) lol
przyszły_premier (2018-03-11 09:46:38) Zgłoś do moderacji
Pomoc w zakładaniu i wiedza dot. własnej działalności to NAJBARDZIEJ PRZEREKLAMOWANA i wręcz szkodliwa niby metoda na pobudzenie gospodarki, zarówno lokalnej jak i krajowej. Partie i instytucje państwowe się tego czepiają jak panaceum na główny problem: A PROBLEMEM SĄ WYSOKIE KOSZTY PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI ! I mówię to jako praktyk od kilku lat prowadzący (z trudem) swoją mikro działalność. Niech pomysłodawcy takich rozwiązań np. OBNIŻĄ REALNIE CENĘ PALIW we Włocławku (są metody) a nie zajmują się bzdurami. Mój koszt lokalu to ok 150zł/mc a na PALIWO o zawyżonej cenie TRACĘ DUŻO WIĘCEJ.
Do ekonomista (2018-03-11 10:22:54) Zgłoś do moderacji
Skoro nie mają wsparcia to upadają, sam prowadziłem kiedyś firmę i brakowało mi właśnie tego o czym mówi Nowoczesna. Gdyby ktoś podpowiedział mi jak pozyskiwać klientów miałbym większe szanse na utrzymanie firmy.
Marek (2018-03-11 16:29:35) Zgłoś do moderacji
A niby jaki wpływ władze samorządowe mają na cenę paliwa??? To chyba posłowie uchwalają wysokość danin wliczonych do podstawowej ceny paliwa
Wciaż obcy (2018-03-11 21:34:33) Zgłoś do moderacji
Ten tandem z PO służy tylko karierze przegranych
przyszły_premier (2018-03-11 23:37:41) Zgłoś do moderacji
Panie Marku, oczywiście że to sejm ustanawia wysokość składowych ostatecznej ceny paliwa, tylko proszę mi powiedzieć dlaczego od 10lat od kiedy mieszkam i prowadzę tutaj swoją działalność ceny paliwa we Włocławku są nieustannie dużo wyższe niż wszędzie wokół? W Toruniu, Kole, Kutnie, Płocku gdziekolwiek nie pojadę poza Włocławek płacę dużo taniej. Czyżby zmowa cenowa włocławskich stacji benzynowych? Kolejny beton? Jeśli tak to powinno się ją zwalczać wszelkimi możliwymi metodami (w granicach prawa) DLA DOBRA MIESZKAŃCÓW, którzy chyba nie należą do najzamożniejszych? Na pewno władze samorządowe zalazły by narzędzia do wymuszenia ZRÓWNANIA CEN (nikt nie żąda niższych) z okolicznymi. Nasłać kontrole za kontrolą, gleby, wody zorganizować permanentny remont nawierzchni tuż przed stacjami, znaki, nakazy wymusić wszystko jedno JAKIMI SPOSOBAMI. A co ich właściciele za mało tu zarabiają? To niech zamkną działalność danego CPN-u skoro się nie opłaci po niższych cenach... Dla władz które rządzą lub będą rządziły we Włocławku poprawa bytu jego mieszkańców powinna stanowić NAJWAŻNIEJSZY CEL bo za to ci mieszkańcy IM PŁACĄ. Ja też.
Marek (2018-03-12 18:50:36) Zgłoś do moderacji
Nie ma możliwości poprawy bytu mieszkańców innej niż stworzenie miejsc pracy, a pracę dają firmy często te małe, które obecnie nie mają wsparcia samorządu.

Dodaj swój komentarz