Trwa nabór do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych.

2018-03-06 12:00:42, Q4.pl

W poniedziałek 5 marca w Urzędzie Miasta Włocławek odbyła się konferencja prasowa poświęcona tegorocznemu naborowi do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych.

W spotkaniu udział wzięły: zastępca prezydenta ds. edukacji i spraw społecznych Barbara Moraczewska, dyrektor Wydziału Edukacji i Rozwoju Społecznego UM Agnieszka Białopiotrowicz, Kierownik Referatu Obsługi Szkół i Placówek UM Anna Piętka.

W naszym mieście funkcjonuje 21 przedszkoli i 11 szkół podstawowych, w których prowadzone są oddziały przedszkolne. W rekrutacji mogą brać udział dzieci 3,4,5 i 6-letnie. Całkowita liczba miejsc przygotowanych dla przedszkolaków wynosi 2235. Jak zaznacza Barbara Moraczewska, jest to liczba wystarczająca i wszyscy chętni zostaną przyjęci do odpowiednich placówek. W oddziałach zerowych, prowadzonych w szkołach podstawowych nr 2, 3, 5, 7, 10, 12, 14, 19, 20, 22 i 23 przygotowano 420 miejsc.

Aby zapewnić swojemu dziecku kontynuację edukacji przedszkolnej w dotychczasowej placówce w roku szkolnym 2018/2019, należy w terminie od 1 marca do 8 marca 2018r. wypełnić Kartę potwierdzenia kontynuacji i złożyć ją w przedszkolu/oddziale przedszkolnym, do którego dziecko obecnie uczęszcza. Zagwarantuje to miejsce w dotychczasowej placówce od 1 września 2018r.

Procedura rekrutacyjna dla „nowych dzieci” będzie rozpoczynać się od złożenia przez rodziców Formularza rekrutacyjnego do dyrektora placówki w terminie od 9 marca do 23 marca 2018r., przy czym istnieje możliwość ubiegania się o miejsce w maksymalnie trzech placówkach. Formularz można wypełnić elektronicznie lub papierowo, a następnie należy zanieść wniosek do przedszkola pierwszego wyboru.
Formularz rekrutacyjny oraz Kartę potwierdzenia kontynuacji można będzie pobrać ze strony www.wloclawek.przedszkola.vnabor.pl oraz w przedszkolu/szkole.

3 kwietnia zostanie ogłoszona lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli. Od 4 do 11 kwietnia będzie trwał proces podpisywania deklaracji woli o korzystaniu z wychowania przedszkolnego, po którego zakończeniu tj, 12 kwietnia, zostanie ogłoszona ostateczna lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli.

Rozpoczął się również nabór do klas pierwszych w szkołach nr: 2, 3, 5, 7, 10, 12, 14, 18, 19, 20, 22 i 23 oraz w szkole muzycznej. Kryteria rekrutacji nie zmieniły się w stosunku do roku ubiegłego. Pierwszeństwo w przyjęciu do danej szkoły mają dzieci z obwodu. W przypadku gdy w szkole pozostaną wolne miejsca może ona również przyjąć dzieci spoza obwodu.

Terminy rekrutacji do szkół podstawowych pokrywają się z tymi dla przedszkoli oddziałów przedszkolnych. Pierwszy etap odbywa się w dniach 1 – 8 marca. W tym czasie następuje składanie zgłoszeń przez rodziców zamieszkałych w obwodzie danej szkoły. Od 9 do 23 marca będzie trwał proces zapisu dzieci spoza obwodu szkoły. Następnie komisje rekrutacyjne weryfikują złożone wnioski aby 3 kwietnia ogłosić listę dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. W kolejnych dniach należy podpisać deklarację woli przyjęcia, jest na to czas od 4 do 11 kwietnia. Natomiast 12 kwietnia zostanie ogłoszona ostateczna lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do szkół podstawowych.


Więcej informacji w poniższym materiale wideo z konferencji prasowej

Komentarze (2)


Mirek Bombka (2018-03-10 12:27:18) Zgłoś do moderacji
W przedszkolach to może najpierw porządek trzeba zrobić, z pracownicami co atakują dzieci i dyrektorami co nic nie widzą..
Anonimowy (2018-03-11 18:14:19) Zgłoś do moderacji
Jestem zdecydowanie za "tak". Do tego dołożyłabym stosowanie kar typu wystawianie za drzwi i stawianie w kącie. Pani przedszkolanka w oczach dziecka pije tylko kawę za biurkiem. Dziecko nie chce jechać na wycieczkę, bo będzie pani R. i znowu pójdzie do kąta. A jaka radość , kiedy nie ma pani R w przedszkolu. Daje to do myślenia. Panie przedszkolanki- DZIECKO TO TEŻ CZŁOWIEK, tylko mały, dlatego wymaga motywacji, rozmowy, wsparcia i wzmocnienia oraz pozytywnych przykładów, a nie tylko kar!!

Dodaj swój komentarz