Mecz Eliminacji MŚ. Polska - Kosowo 90:62

2018-02-24 08:17:02, Maciej Kowalczyk

Polacy wysoko pokonali drużynę narodową Kosowa w meczu eliminacyjnym Mistrzostw Świata 2019 w koszykówce mężczyzn.

Od początku meczu drużyna narodowa Polski zdominowała grę na boisku zmuszając przeciwnika do licznych błędów. Kosowo pierwsze punkty zdobyło dopiero po upływie 5 minut. Na naszym koncie było już wtedy 11 oczek, a biało-czerwoni prowadzili skuteczną obronę i szybkie kontrataki. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 20:12 dla gospodarzy. Również w drugiej kwarcie nie odpuszczaliśmy, a przewaga cały czas rosła. Już po 4 minutach prowadziliśmy 19 punktami, a bardzo dobrze prezentował się Karol Gruszecki. Pod koniec drugiej kwarty zawodnicy Kosowa grali skuteczniej, ale mimo wszystko kończymy ją wynikiem 48:26.

Polacy rozpoczęli trzecia kwartę zdecydowanie i aktywnie. Kosowo jednak nie daje za wygraną. Na 5,5 minuty do końca tej części meczu wygrywamy 63:33. Coraz bardziej daje nam się jednak we znaki Dardan Berisha. Trzecia kwarta kończy się wynikiem 74:45. W ostatniej odsłonie meczu niewiele się zmieniło, nie licząc może zmian w naszej kadrze. Trener Mike Taylor mając na uwadze dużą przewagę punktową oraz kolejne mecze dokonuje zmian w naszym zespole, który wywalczył wysokie zwycięstwo 90:62.

W najbliższy poniedziałek w Szombathely reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Węgier. Przypomnijmy, że w listopadowym meczy pokonaliśmy pokonaliśmy w Bydgoszczy Węgrów 70:60.

Polska - Kosowo 90:62 (20:12, 28:14, 26:19, 16:17)

Punkty dla Polski: Karol Gruszecki 18 (4), Mateusz Ponitka 15, Aaron Cel 13 (3), Jakub Wojciechowski 9 (1), Tomasz Gielo 9 (1), Przemysław Karnowski 9, Marcel Ponitka 5, Przemysław Zamojski 4, Kamil Łączyński 3 (1), Łukasz Koszarek 3 (1), Adam Hrycaniuk 2.

Punkty dla Kosowa: Dardan Berisha 23 (3), Shawn Jones 11 (1), Erjon Kastrati 11, Gezim Morina 11 (2), Lis Shoshi 3, Jaren Sina 3 (1), Samir Zekiqi 0, Fisnik Rugova 0, Leonard Mekaj 0, Arti Hajdari 0.