Konferencja prasowa radnych PIS w sprawie odpowiedzi RIO

2018-02-23 09:42:09, Q4.pl

22 lutego odbyła się konferencja radnych Prawa i Sprawiedliwości: Jarosława Chmielewskiego oraz Janusza Dębczyńskiego.

W środę zapadła decyzja Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy w sprawie finansów miasta. Do budżetu wróci 16 inwestycji długoterminowych. W związku z uczestnictwem w kolegium RIO szef PiS Jarosław Chmielewski postanowił podzielić się informacjami z mieszkańcami Włocławka, dlatego w dniu 22  lutego 2018 roku zwołał konferencję prasową.

''Regionalna Izba Obrachunkowa zobowiązała Radę Miasta aby do 13 marca porozumiała się z prezydentem. My od samego początku kiedy złożyliśmy te poprawki (28 poprawek) mówilismy o tym ze dajemy prezydentowi te 3 tygodnie po to aby mógl sie na spokojnie zapoznać i żeby można było dojść do pewnego konsensusu. Wiedzieliśmy od początku lutego kiedy te posiedzenie będzie a pan prezydent oczywiście nie był obecny na tym posiedzeniu, wysłał swojego zastepcę oraz skarbnika. Kilka dni przed spotkaniem prezydent wysłał propozycję radnym w których ujął zdjęcie kilku kwot z budżetu na kwote 3 mln. '' - poinformował Jarosław Chmielewski. 

Janusz Dębczyński radny Prawa i Sprawiedliwości dodał, że w historii naszego miasta nie było jeszcze takiego precedensu, że prezydent kwestionował budżet uchwalony przez Radę Miasta, kwestionował wszystkie poprawki złożone i składał wniosek do RIO. 

Prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek radni wspólnie z prezydentem wypracują kompromis w zakresie tegorocznego budżetu. Zapewne 3 miliony złotych, które wygospodarował prezydent, przeznaczone zostaną na inwestycje wskazane przez radnych PiS. W przypadku braku porozumienia po 13 marca 2018 roku to Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy podejmie ostateczną decyzję co do budżetu na 2018 rok dla miasta Włocławek.

Poniżej prezentujemy materiał wideo z konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości oraz odpowiedź zastępcy prezydenta Magdaleny Korpolak-Komorowskiej. 

Komentarze (1)


kes (2018-02-23 21:26:07) Zgłoś do moderacji
Gospodarzem budżetu jest Prezydent. Jeszcze pytanie, kiedy Kuźniewicz wejdzie z ciepłem na Mielęcińską?

Dodaj swój komentarz