Zamknij [X]

Włocławianie otrzymali Regionalne wyróżnienie specjalne Polskiego Związku Karate Tradycyjnego za 2017 rok

2018-02-22 08:57:51, Q4.pl

Podczas Zimowego Gasshuku - w dniach 14-18 lutego br. w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki ''Dojo - Stara Wieś'' - karatecy uczestniczyli w szkoleniu pod okiem mistrzów tradycyjnego karate-do.

Tegoroczne Gasshuku było największym ze zorganizowanych do tej pory zimowych szkoleń. W seminarium uczestniczyli przede wszystkim instruktorzy i trenerzy z: Polski, Austrii, Japonii, Rumunii, Serbii, Peru, Urugwaju i Włoch.

Zimowe Gasshuku rozpoczęło „Rok dziedzictwa Senseia Hidetaki Nishiyamy”. Podczas seminarium odbyło się specjalne spotkanie z pionierami karate tradycyjnego w Polsce oraz ogłoszono wyniki Plebiscytu na Najlepszych Zawodników w Karate Tradycyjnym 2017 Roku w Polsce. Przyznano również „Wyróżnienia dla najlepszych szkoleniowców” i „Regionalne wyróżnienia specjalne”. Jarosław Bicz (Akademia Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek) i Janusz Ziółkowski (Włocławski KKT) otrzymali „Regionalne wyróżnienia specjalne Polskiego Związku Karate Tradycyjnego za 2017 rok”.

Zostaliśmy wyróżnieni jako jedyni w województwie kujawsko-pomorskim, ale nie oznacza to, że pozostali instruktorzy z naszego regionu nic nie robią. Wielokrotnie w naszym województwie były organizowane Mistrzostwa Polski i Puchary Polski Dzieci. Włocławek był organizatorem Pucharu Europy i Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Umiejętność współpracy między instruktorami zaowocowała powstaniem Kujawsko-Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego (wcześniej Kujawskiej Ligi Karate Tradycyjnego). To od strony organizacyjnej. Od strony szkoleniowej wyniki zawodników z naszego województwa w zawodach sportowych mówią same za siebie. Wielu zawodników to zdobywcy Pucharów Świata, Europy i Polski, zwycięzcy i medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Zawodnicy kadry narodowej. Sędziowie krajowi i międzynarodowi. A trenerem kadry narodowej seniorów i młodzieżowców jest Krzysztof Neugebauer z… Włocławka - powiedział Janusz Ziółkowski - prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Podczas Zimowego Gasshuku odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie. Jedyną zawodniczką, która wzięła w nich udział była Natalia Bulińska z Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek. Egzamin zakończył się promocją na stopień mistrzowski 1 Dan.

Natalia Bulińska to druga po Dariuszu Dziwulskim (dzisiaj 2 Dan) zawodniczka Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek, która po wielu latach treningów zdała egzamin na „czarny pas”. Oboje to doskonałe wzory do naśladowania dla młodszych trenujących. Natalia już w przedszkolu zaczęła przygodę z karate tradycyjnym. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej regularnie trenując podwyższała swoje umiejętności. Po kilku latach zaczęły się również duże sukcesy sportowe. Medale w Pucharach Polski Dzieci 2012, 2013 i 2014. Wyjazd do Anglii i srebrny medal w Pucharze Europy Dzieci 2013. I wreszcie największy sukces. W 2014 roku w Szwajcarii wygrywa Puchar Świata Dzieci. Mając 13 lat stała na podium najważniejszego na świecie turnieju dla dzieci w karate tradycyjnym i słuchała Mazurka Dąbrowskiego. Ilu włocławskim sportowcom w sportowej historii Włocławka grano hymn Polski? Nie wiem, ale Natalii grano. Zaczęła otrzymywać powołania na konsultacje i zgrupowania kadry narodowej. Rozpoczęła dodatkowe treningi u sensei Krzysztofa Neugebauera - wielkiego autorytetu karate tradycyjnego. Przyszedł czas decydującej próby - egzaminu na stopień mistrzowski. Międzynarodowa komisja uznała, że jest godna nosić „czarny pas”. Oby w czasach komputerów, gier i komórek stała się przykładem do naśladowania dla dzieci i młodzieży, którzy mają „uczulenie” na sport i ich rodziców, którzy mogą teraz przekonywać swoje dzieci do aktywności fizycznych mówiąc: nastoletnia dziewczyna trenuje  karate i ma czarny pas - niby nic do siebie nie pasuje - ale jest taka Natalia Bulińska we Włocławku i trenuje karate tradycyjne i ma od 18 lutego 2018 roku czarny pas. My (klub) będziemy się i nią i Darkiem zawsze chwalili  - powiedział Jarosław Bicz - instruktor Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek.

 

 

 

Komentarze (2)


Anonimowy (2018-02-24 09:34:47) Zgłoś do moderacji
Brawo. Gratulacje dla trenerów i Natalki.
Anonimowy (2018-02-24 09:41:42) Zgłoś do moderacji
Gratulacje

Dodaj swój komentarz