MGKS Kujawiak Lumac Kowal – Łokietek Brześć Kujawski 2:3

2018-02-20 15:27:53, Q4.pl

W minioną sobotę 17 lutego 2018 roku o godz.10:00 we Włocławku na boisku ze sztuczną nawierzchnią po raz czwarty mecz kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrał MGKS Kujawiak Lumac Kowal. Tym razem autsajderowi czwartej ligi lekcji udzielił piątoligowiec zza między Łokietek Petrocan Brześć Kujawski.

Podopieczni Billy Abbotta nie mieli żadnych skrupułów i respektu przed drużyną z wyższej ligi. Od początku prowadzili otwartą grę, konstruowali szybkie akcje po których strzelali gole. Piłkarze Kujawiaka też nie byli gorsi, ale ich ciężko wypracowane sytuacje bramkowe nie kończyły się golami. Kolejny raz zawodziła skuteczność w akcjach podbramkowych i to wśród najbardziej doświadczonych piłkarzy. Już w 1 minucie wynik dla Kujawiaka mógł otworzyć Bartosz Śmigiel, ale piłka po uderzeniu z główki minimalnie minęła prawy słupek bramki. Piłkę dośrodkował Łukasz Grube i gdyby Śmigel nie miał na głowie zimowej czapki, strzał z pewnością mógł być celniejszy. Za to minutę później piękną kontrę wyprowadzili piłkarze Łokietka lewą stroną boiska. Dawid Marciniak minął Kamila Malinowskiego i przy nacisku Szymona Gawłowskiego oddał soczysty strzał z ostrego kąta w długi róg, obok interweniującego Tomasza Wojnowskiego. Tak, więc po 2 minutach piątoligowiec prowadził 1:0. Przez najbliższy kwadrans gra toczyła się w środkowej części boiska, ale więcej przy piłce utrzymywali się kowalanie.

W 8 minucie Billy Abbott wszedł niebezpiecznie od tyłu w nogi Huberta Szymczaka, niedawnego kolegi z drużyny. Hubert doznał niegroźnego urazu i po przerwie w 55 minucie opuścił boisko. W 17 minucie Łukasz Grube otrzymał prezent od obrońcy Łokietka, który naciskany przez Damiana Ratajczyka chciał wycofać piłkę do bramkarza, a podał ją pod nogi rywala. Ale Grube w 100% sytuacji sam na sam z bramkarzem Michałem Ciesielskim przegrał pojedynek. Nieatakowany przez nikogo zamiast kiwnąć golkipera czy go obiec, to strzelił prosto w jego nogi. W 19 minucie Marcin Pałczyński wszedł ostro od tyłu w nogi Dawida Kwiatkowskiego, po tym faulu dwie minuty później grający trener Kujawiaka opuścił boisko, zmienił go Tycjan Tatera. Kujawiak cały czas przeważał, był więcej w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało. W 32 minucie indywidualna akcję popisał się Damian Ratajczyk, który zabrał piłkę obrońcy Brześcia i strzelił z ostrego kąta w prawy róg, ale golkiper wybił piłkę na rzut rożny.

Kolejna powtórka z 2 minuty meczu, co się nie udało Kujawiakowi, udało się Łokietkowi w 37 minucie, na 2:0 podwyższył grający trener Billy Abbott, który wykończył akcję płaskim strzałem w lewy róg. Piłkę w pole karne z lewej strony boiska wrzucił Dawid Marciniak. Po rozpoczęciu gry od środka gola kontaktowego dla Kujawiak strzelił niezawodny Bartosz Śmigiel, który popisał się pięknym strzałem z przewrotki. Piłka przelobowała nad bramkarzem, który zbyt daleko wyszedł z bramki. Tuż przed końcem pierwszej połowy ponownie Śmigiel popisał się soczystym uderzeniem z 18 m, ale tym razem piłkę zmierzającą w lewy róg, bramkarz sparował na rzut rożny. Tak, więc do przerwy utrzymało się prowadzenie Łokietka 2:1.

Od początku drugiej połowy w Kujawiaku trener zmieni: Kamila Malinowskiego zastąpił Dominik Gajewski, Huberta Szymczaka zmienił Mateusz Jakubowski oraz ponownie za Tatera wszedł Dawid Kwiatkowski. W Brześciu Abbott zmienił: Mateusz Kołowski wszedł za Szymona Skoniecznego. Obraz gry nie uległ od pierwszych minut drugiej odsłony nie uległ zmianie, gra toczyła się w środkowej części boiska. W dalszym ciągu kowalanie atakowali, a kolejną bramkę strzelił Łokietek. W 50 minucie na 3:1 podwyższył piłkarz testowany Alan Czerwiński z SMS-u. Zaczęło się od straty piłki w środkowej części boiska przez Gajewskiego. W 55 minucie Szymczaka zmienił Robert Jakubowski. W Kujawiaku zaczęło się bezsensowne kiwanie począwszy od grającego trenera po innych piłkarzy, a co za tym idzie głupie straty piłek i szansa na kolejne bramki dla brześcian. W 75 i 77 minucie łącznie aż pięciu zmian dokonał trener Łokietka Billy Abbott, dając szansę gry swoim juniorom.

W 78 minucie 100% okazji dla Kujawiak nie wykorzystał grający trener, który wcześniej ograł obrońcę, położył bramkarza i gdy strzelił do pustej bramki piłkę główką z linii bramkowej wybił obrońca Łokietka. Kolejne ataki kowalan w końcu przyniosły oczekiwaną bramkę, stało się to w 84 minucie, Damian Ratajczyk podał dokładną piłkę z lewej strony pola karnego na 14 m do Roberta Jakubowskiego, a ten płaskim strzałem pokonał w bramce Adriana Sołtysińskiego, który w 75 minucie zmienił Michała Ciesielskiego. To było wszystko, na co stać było w tym spotkaniu czwartoligowca. To trzecia porażka w czterech meczach kontrolnych. Jedynie w pierwszym spotkaniu podopiecznym Dawida Kwiatkowskiego udało się zaledwie uratować remis w 90 minucie z „A” klasowym Orłem Służewo. Dotychczas osiągnięte wyniki Kujawiaka Kowal nie napawają optymizmem przed rozpoczynającą się 17/18 marca rundą rewanżową w IV lidze kujawsko-pomorskiej. Rywale z dołu tabeli, którzy będą obok Kujawiaka walczyli o utrzymanie w tej klasie rozgrywek, też się wzmocnili i wygrywają swoje sparingi!

Znawcy piłki nożnej odnoszą wrażenie, że taktyka, ustawienie i nastawienie piłkarzy do walki o utrzymanie w IV lidze pod wodzą grającego trenera Dawida Kwiatkowskiego nic, a nic się nie zmieniło. Zdaję się, że kolejna lekcja poszła w las, a czas ucieka! Czy trener znajdzie w końcu lekarstwo na wygrywanie, bo czasu do rozpoczęcia rozgrywek zostało nie wiele. Piątym sparingpartnerem w najbliższą sobotę 24 lutego o godz. 16:00 będzie czwartoligowiec z grupy mazowieckiej Mazur Gostynin. Mecz zostanie rozegrany we Włocławku na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

MGKS Kujawiak Lumac Kowal:  T. Wojnowski, Mikołaj Jakubowski, A. Suchomski, K. Malinowski, Sz. Gawłowski, D. Ratajczyk, H. Szymczak (55' R. Jakubowski), Ł. Grube, P. Szablewski, D. Kwiatkowski, B. Śmigiel,  
Na zmiany: T. Tatera, R. Jakubowski, Mateusz Jakubowski, D. Gajewski.   

Łokietek Brześć Kuj.: M. Ciesielski (75' A. Sołtysiński), B. Abbott, J. Piwoński, R. Matusiak, D. Marciniak, A. Czerwiński – testowany, Marcin Pałczyński, Maciej Pałczyński, Sz. Skonieczny, K. Szadłowski, J. Kosztowny.
Na zmianę: A. Sołtysiński, M. Kołowski, K. Gałka, E. Mętlewicz, K. Kaminski, Ł. Kraszewski, Sz. Bołkowiec.

Tekst i fot. Wojciech Nawrocki

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz