Anwil Włocławek – Stelmet Enea BC Zielona Góra 77:88

2018-02-19 11:25:03, Q4.pl

Anwil Włocławek w rozegranym w warszawskiej Arenie Ursynów półfinale Pucharu Polski uległ aktualnym mistrzom kraju - drużynie Stelmet Enea BC Zielona Góra 77:88.

Po zwycięstwie w czwartkowym meczu ćwierćfinału PP, zawodnicy Anwilu w piątek odpoczywali  oczekując na rozstrzygnięcie kto z pary Stelmet Enea BC Zielona Góra - Legia Warszawa, będzie ich rywalem w półfinale. Zielonogórzanie nie pozostawili żadnych złudzeń co do tego kto w tym pojedynku jest lepszy, pokonując Legię 109:63 i to oni mieli zmierzyć się z drużyną Rottweilerów w sobotę.

Półfinał od serii 9:0 rozpoczęli zawodnicy trenera Igora Milicicia, od początku prezentując intensywną grę. Stelmet starał się odrabiać straty i pod koniec kwarty dopiął swego. Wynik po pierwszej odsłonie – 20:20. W drugiej kwarcie Anwil znów odskoczył na 9 punktów od rywala ale przed przerwą przewaga ta stopniała do zaledwie jednego oczka (39:38).
Kluczowa dla losów spotkania okazała się jego 3 część, w której zawodnicy Stelmetu dogonili przeciwników i zaczęli im uciekać. Po 30 minutach na tablicy widniał wynik 56:67. W ostatniej odsłonie przewaga mistrzów Polski wzrosła do 17 punktów, w tym momencie Rottweilery rozpoczęły ostatni zryw ale na doścignięcie rywali zabrakło już czasu. Mecz zakończył się rezultatem 77:88.

Najlepszym strzelcem Anwilu, tak jak w poprzednim meczu, był Ivan Almeida, który zanotował 25 punktów, 5 asyst i 7 zbiórek. Świetnie zaprezentował się również Quinton Hosley, były zawodnik Stelmetu, rzucił 14 punktów.

Finał Pucharu Polski rozegrano w niedzielę, 18 lutego. Polski Cukier Toruń, prowadząc niemal przez cały mecz, pokonał w nim  Stelmet Enea BC Zielona Góra 88:80.

Kolejnym sprawdzianem Anwilu będzie mecz z zajmującym 4 miejsce w tabeli Energa Basket Ligi, MKS Dąbrowa Górnicza. Spotkanie rozegrane zostanie 6 marca o godzinie 18:00 we włocławskiej Hali Mistrzów

Anwil Włocławek - Stelmet Enea BC Zielona Góra 77:88 (20:20, 19:18, 17:29, 21:21)
Anwil: Almeida 25, Hosley 14, Zyskowski 12, Airington 9, Łączyński 8, Sobin 4, Nowakowski 3, Leończyk 2, Delas 0
Stelmet Enea BC: Koszarek 22, Gecevicius 21, Kelati 16, Hrycaniuk 8, Mokros 5, Dragicević 4, Hernandez 4, Marković 4, Zamojski 4, Florence 0