Quinton Hosley - nowa twarz w Anwilu

2018-02-14 13:29:46, Q4.pl

Dwukrotny mistrz Polski i MVP Finału ze Stelmetem Zielona Góra, Quinton Hosley podpisał dwa tygodnie temu kontrakt z Anwilem Włocławek. Poprzednim klubem amerykanina był turecki Yesilgiresun Belediye.

Po wtorkowym treningu poprosiliśmy trenera Igora Milicicia o kilka słów na temat nowego zawodnika. Jego zdaniem, Quinton Hosley jest na tyle inteligentnym i doświadczonym koszykarzem, że powinien dosyć szybko się zaaklimatyzować.

- Na pewno na treningach już widać, że dodał nam jakość w obronie i też w ataku w postaci dzielenia się piłką. Zawodnicy uwielbiają grać z nim i oby tak dalej - dodał trener.

Hosley po podpisaniu kontraktu zawitał we Włocławku w piątkowy wieczór, w sobotę odbył pierwszy trening z drużyną, a w niedzielę zagrał w spotkaniu z Turowem Zgorzelec. Pomimo tak krótkiego okresu spędzonego z drużyną i wciąż odczuwanego zmęczenia podróżą, Quinton pokazał się w tamtym meczu z dobrej strony, zdobywając 8 punktów i 4 asysty.

Zapytany o wrażenia po tym spotkaniu pochwalił kibiców, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę. Dodał również, że został przywitany przez drużynę z otwartymi ramionami i od początku pobytu w mieście spotyka się z życzliwością nie tylko ze strony klubu ale również ludzi spotykanych na ulicach.

- Quinton to doświadczony gracz, widać, że z niejednego pieca chleb jadł, widać w nim pewność grania. - mówi Kamil Łączyński - Powoli łapie wszystkie nasze założenia taktyczne w obronie i w ataku. Wydaje mi się, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej.

Kapitan Anwilu podkreślił również, że nowy zawodnik został ściągnięty aby swoim doświadczeniem pomóc drużynie w zdobyciu medalu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz