Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

2018-02-13 09:11:22, Q4.pl

W poniedziałek, 12 lutego w Urzędzie Miasta Włocławek odbyła się konferencja prasowa poświęcona lokalnym obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W konferencji udział wzięli: Barbara Moraczewska - Zastępca Prezydenta ds. edukacji i spraw społecznych , dr Tomasz Dziki - kierownik włocławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Toruniu, ks dr Janusz Bartczak – kapelan Biskupa Włocławskiego.

Urząd Miasta Włocławek i Kuria Diecezjalna podjęły wspólne działania dotyczące obchodów 100. rocznicy.

„Chcieliśmy w taki sposób zorganizować obchody aby wszystkie działania w naszym mieście były skoordynowane i spójne ze strony miasta i Kurii Diecezjalnej, jak również żeby te wszystkie przedsięwzięcia nie pokrywały się aby mieszkańcy naszego miasta mogli w nich uczestniczyć” - powiedziała Barbara Moraczewska

Koordynatorami tych działań są: dr Tomasz Dziki, ks dr Janusz Bartczak oraz ks Michał Krygier.

Na stronie Urzędu Miasta powstała specjalna zakładka (http://www.wloclawek.pl/pl/artykuly/239/niepodlegla), na której można zapoznać się z harmonogramem przedsięwzięć rocznicowych organizowanych przez instytucje kultury i placówki oświatowe. Jest tam również kalendarium Włocławka 1918 roku, zawierające wybrane fakty, wydarzenia i ciekawostki z tego okresu. Będzie ono na bieżąco aktualizowane.

Planowane jest też wydawnictwo okolicznościowe prezentujące Włocławek w 1918 roku, oraz wydawnictwo podsumowujące wszystko to co działo się w mieście w roku obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Więcej informacji w poniższym materiale wideo

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz