Strażnicy miejscy testują kamery na mundurach

2018-02-09 12:59:40, Q4.pl

Od 5 lutego Patrol Interwencyjny Straży Miejskiej został wyposażony w kamerę nasobną. Komendant Straży Miejskiej zdecydował się na wprowadzenie kamery osobistej strażnika do testowania przez około 2-3 tygodnie, na zasadzie programu pilotażowego.

 
Na podkreślenie zasługuje informacja, że wprowadzona kamera jednoznacznie pozwoli wyjaśnić sytuacje sporne, z jakimi mogą się spotkać strażnicy miejscy podczas interwencji w miejscu publicznym. Widok kamery niewątpliwie może również mieć wpływ na zachowanie się osób wobec, których podejmowane są czynności służbowe oraz może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa samych strażników. Kamera będzie rejestrować zarówno obraz, jak i dźwięk.
 
Urządzenie, które od poniedziałku używają mundurowi przekazuje obraz oraz dźwięk w systemie szyfrowania i może pracować w trybie ciągłym przez kilka godzin. Należy również podkreślić, że funkcjonariusz nie ma możliwości jakiejkolwiek ingerencji w zarejestrowane nagranie.  W związku z tym zapis z tego typu urządzenia może być wykorzystany, jako materiał dowodowy w prowadzonym postępowaniu wyjaśniającym.  Z chwilą rozpoczęcia rejestracji zdarzenia kamera identyfikuje strażnika oraz ustala czas i datę interwencji. Po zakończeniu służby, strażnik będzie pozostawiał kamerę w stacji dokującej, która zarchiwizuje zarejestrowane dane.
 
Poniżej prezentujemy materiał wideo. 
 

Komentarze (1)


janek kowalski (2018-02-13 20:34:41) Zgłoś do moderacji
Przepraszam ale kto za to zapaci??? Z jakiego funduszu,[podatków jest to finansowane?

Dodaj swój komentarz