Lutowy Turniej Szachowy Elektryka

2018-02-05 10:38:04, Q4.pl

W sobotę, 3 lutego odbył się w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku, Lutowy Turniej Szachowy 2018. Każdy zawodnik miał 15 minut na rozegranie partii.

W zawodach rozegranych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund niespodziewanie zwyciężył Łukasz Gmys z Gimnazjum nr 8, który uzyskał 7 pkt. i zdobył puchar.

II miejsce zajął Adam Wysocki z Zespołu Szkół Elektrycznych uzyskując 5,5 pkt., trzecia była faworytka zawodów Oliwia Więckowska z Zespołu Szkół Katolickich, która gra w V ligowej Drużynie "Włocławskiego klubu Szachowego-1938". Najmłodszym uczestnikiem był Kazik Parcheta ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza. Najlepszym zawodnikiem w kategorii Szkół Podstawowych został Wojtek Kamiński z SP 20.

Każdy z uczestników otrzymał upominek, a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych oraz firmę RENEX.