www.q4.pl Poczta Mieszkańcy mówią Forum Zwierzaki Czat Moje q4
Włocławek
 W obiektywie
Gala wręczenia nagród w konkursie na scenariusz gry miejskiej
zobacz 
 Włocławska galeria
Inauguracja 8 Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości
 Włocławek - Wiadomości

Ostatnie przygotowania do WOŚP - zdjęcia i film
Włocławski Sztab od dłuższego czasu pracuje pełną parą przed 25. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra również w naszym mieście. Ostatnim elementem przed wielkim finałem było szkolenie wolontariuszy oraz przekazanie im puszek i identyfikatorów.

 R E K L A M Adalej 


W niedzielę na ulice Włocławka wyjdzie ponad 500 wolontariuszy. Będą kwestować w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już od godzin porannych. Organizacja tak dużej inicjatywy oraz koordynacja wolontariuszy wymaga wielu przygotowań. W piątek, w centrum Kultury Browar B. odbyło się spotkanie wszystkich kwestujących, na którym omówiono m.in. kwestie bezpieczeństwa oraz przekazano identyfikatory i charakterystyczne, orkiestrowe puszki.

Szefowa włocławskiego sztabu WOŚP przekazała kwestującym informacje techniczne dotyczące niedzielnego Finału. Zbiórka ma rozpocząć się od godzin porannych, a ze względów bezpieczeństwa wolontariusze mogą zbierać datki do godziny 16.00. Wolontariusze dostali również wytyczne dot. miejsc, gdzie mogą się ogrzać, napić ciepłej herbaty, oraz w razie konieczności w jaki sposób uzyskać pomoc. Do ich dyspozycji są bowiem dwie taksówki, które każdego roku służą nieodpłatną asystą. Ponadto w sztabie WOŚP, mieszczącym się w dniu finału w Hali Mistrzów czekać będzie poczęstunek, a do akcji pomocy wolontariuszom zgłosiły się również lokale gastronomiczne, w tym m.in. KFC czy Restauracja Rejs. Gorącą herbatą i ciachem wspomagać wolontariuszy będzie również Stowarzyszenie PATROL Włocławek, którego członkowie wraz z pojazdami militarnymi pojawią się na Placu Wolności (g. 10.00 – 11.30), a następnie pod Halą Mistrzów. Wolontariusze mają również możliwość darmowego poruszania się autobusami MPK w dniu Finału.

Na spotkaniu byli obecni również przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście, w tym Straży Miejskiej oraz Policji. Służby te każdego roku dbają o bezpieczeństwo kwestujących i w razie konieczności również udzielają wsparcia. Podczas spotkania informacyjnego funkcjonariusze poinformowali o zasadach bezpieczeństwa. Wolontariuszom zaleca się, aby pieniądze zbierali zawsze w gronie kilku osób, lub pod opieką osoby dorosłej. Ponadto podczas kwesty zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w kwestii poruszania się po mieście.

Poniżej publikujemy zdjęcia i film z piątkowego spotkania roboczego we włocławskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

M U L T I M E D I A
q4.pl14-01-2017

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Wasze komentarze:
» Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Napisz do nas  O firmie  Prywatność  Reklama  Komunikaty
Włocławski Portal Internetowy "www.q4.pl" - 87-800 Włocławek ul. Przedmiejska 5 tel/fax (54) 231-28-82
Copyright ˆ 1993-2015 Włocławski Portal Internetowy