www.q4.pl Poczta Mieszkańcy mówią Forum Zwierzaki Czat Moje q4
Włocławek
 W obiektywie
Gala wręczenia nagród w konkursie na scenariusz gry miejskiej
zobacz 
 Włocławska galeria
Inauguracja 8 Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości
 Gazeta więzienna

Bajka z ZK Włocławek doceniona na kresach
Bajka „Przygody Natalki w grzybowym lesie” autorstwa Jarosława Adamusa zwyciężyła w I Ogólnopolskim Konkursie „Bajka” zorganizowanym przez Areszt Śledczy w Hajnówce. Autor wielokrotnie prezentował swój utwór milusińskim, a 29 listopada 2013r. w Ośrodku Kultury w Lubieniu Kujawskim odbyła się jego inscenizacja.

 R E K L A M Adalej 


Więcej wiadomości o konkursie można przeczytać na stronie Aresztu Śledczego w Hajnówce.


Zamieszczam poniżej obszerne fragmenty autorstwa Marty Domin.


Dnia 30 października 2013r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu „Bajka” Hajnówka 2013. Warunki przystąpienia do konkursu były proste. Uczestnikiem mogła zostać osoba, która odbywa karę pozbawienia wolności. Treść ,forma zarejestrowania bajki była dowolna. Utwór miał być skierowany do dzieci w wieku 6-13 lat. Najważniejsze były chęci, kreatywność i umiejętności literackie uczestników. W ramach konkursu nadesłano ponad 60 prac z całej Polski. Z uwagi na wysoki poziom, komisja nagrodziła następujące utwory:


I miejsce: „Przygody Natalki w Grzybowym Lesie” – ZK Włocławek,
II miejsce : „Nasz przyjaciel Łazik”- ZK Wierzchowo, „Czesiek i Leszek” - AŚ Łódź,
III miejsce: „Siła miłości” – ZK Kraków, „Magia jest w nas”- ZK Wejherowo, „Podróż życia „ - ZK Sztum.


Przyznano wyróżnienia następującym bajkom: „Międzyplanetarna przygoda”- ZK Płock, „Przygody Maksa –Nowy Świat” – ZK Wejherowo, „Bajka o poszukiwaniu dobra” – ZK Wołów, „Pozbawienie wolności lecz nie słowa w więziennej celi - Diabelski skarb ”- Koszalin. Wszystkim uczestnikom konkursu przyznano pamiątkowe dyplomy.


Szczególne podziękowania należą się Pani Natalii Gierasimiuk Prezes Fundacji Oni to my, Pani Agnieszce Andrejuk z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hajnówce wraz z uczestnikami, Białoruskiej Bibliotece Internatowej Komunikat.org, Białoruskiemu Radiu Racja, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce, Muzeum Podlaskiemu odział w Bielsku Podlaskim, Fundacji ABC XXI –cała Polska czyta dzieciom,. Zaproszonym gościom dziękujemy za przybycie i stworzenie bajkowej atmosfery w czasie spotkania.


Serdeczne gratulacje dla autora i zważywszy na fakt, że wśród organizatorów i osób zaproszonych są liczni przedstawiciele organizacji białoruskich, może nadszedł czas na przekład „Natalki…” na ten język? (TS)
06-12-2013Napisz do nas  O firmie  Prywatność  Reklama  Komunikaty
Włocławski Portal Internetowy "www.q4.pl" - 87-800 Włocławek ul. Przedmiejska 5 tel/fax (54) 231-28-82
Copyright ˆ 1993-2015 Włocławski Portal Internetowy